Įprastos sesijos ir programos D.U.K.
Dažnai būsimiems klientams smalsu daugiau sužinoti, kaip atrodo KET-nemigos programa.
Jei kyla tokie, klausimai, kaip:
ar reikia kažką pasiruošti?
ar man reikės kalbėti?
apie ką kalbėsime?
ką daro klientai tarp sesijų?
...?
Skaityk toliau ir viską sužinosi.
Sesijos formatas
Konsultacijos vyksta kartą per savaitinę ir trunka 1h, jei bendraujame individualiai; 1,5-2h grupėje. Dažniausiai bendraujame internetu, nors kartais vyksta ir „gyvos" miego grupės.
Kaip atrodo konsultacija?
Kiekvieną savaitę pristatau naują temą. Jei tai nepirma konsultacija, eiga dažniausiai tokia:
namų darbų aptarimas
miego pasikeitimų įvertinimas
klausimai ir problemos
psichoedukacija: pristatau reikalingą informaciją, ją aptariame
kitos savaitės namų darbo aptarimas
Grupės susitikimai dėl laiko stokos dažniausiai būna mažiau interaktyvūs nei individualios konsultacijos. Psichoedukacijai skiriame nemažai dėmesio tam, kad klientas žinotų, kokia daromo pokyčio prasmė.
Ar reikia kažką pasiruošti?
Svarbiausia yra pasiruošti nusiteikimą: būti atviram procesui ir pokyčiui.
Prieš pirmą susitikimą aš atsiųsiu dvi anketas. Jos užpildomos iki pirmos konsultacijos.
Konsultacijų metu verta turėti popieriaus ir rašiklį užrašams.
Prieš kiekvieną konsultaciją klientas turi atsiųsti savo miego dienoraštį ir kitus namų darbus (iki sutarto laiko).
Konsultacijų kalendorius
Programa trunka 1,5 mėnesio. Per šešias savaites susitinkame gyvai/internetu penkis kartus.
Po ketvirtos konsultacijos būna papildomos savaitės tarpas. Jis skirtas tam, kad įvykę pokyčiai galėtų „susigulėti", ir tam, kad klientas pamatytų, kaip sekasi vykdyti programą pačiam, be mano pagalbos.
Apie ką kalbame?
Pagrinde kalbame apie temas, susijusias su miegu. Visi klientai yra skatinami dalyvauti diskusijose, užduoti klausimus jei jų turi.
Nei vienas klientas nėra prašomas konsultacijų metu (ypač grupėje) atskleisti informacijos apie savo asmeninį gyvenimą, kuria nenori dalintis.
Kas vyksta tarp konsultacijų?
Klientai kiekvieną savaitę gauna namų darbų. Tam, kad įvyktų pokytis, jų atlikimas yra labai svarbi dalis. Tad tarp konsultacijų yra atliekami kasdieniai trumpi namų darbai.
Jeigu negalėsiu dalyvauti kažkurioje konsultacijoje?
KET-nemigai yra trumpalaikė psichologinė programa. Ji trunka tik 6 savaites, o konsultacijos vyksta tik kartą per savaitę. Taigi tai kliento atsakomybė susiplanuoti savo kalendorių taip, kad galėtų dalyvauti visuose susitikimuose.
Jei konsultacijos vyksta individualiai, išskirtiniais atvejais (pvz., dėl ligos) 1 sesiją galima perkelti į kitą dieną. Perkėlimas yra organizuojamas kliento, iki kitos konsultacijos.
Jei konsultacijos vyksta grupės formatu, susitikimą praleidęs dalyvis gauna trumpą susitikimo informaciją ir miego režimo gaires el. paštu (žr. Taisyklės).
Kokie būna namų darbai?
Tikslas nėra nuolatos galvoti apie miegą. Todėl namų darbai dažniausiai užtrunka visai nedaug. Stipriausi pokyčiai daromi miego metu. Namų darbų pvz.: miego dienoraščio pildymas, pakeisto miego režimo laikymasis, minčių apie miegą užfiksavimas.
Ar programa lengva?
Programa gali kelti ne vieną iššūkį. Kadangi mūsų tikslas yra sureguoliuoti fiziologinius ir psichologinius miego procesus, (o tai rimtas darbas!), turėsime keisti miego režimą, praktikuosime užduotis, kurios gali prieštarauti fiziologiniam komfortui. Vsigi tai tik trumpalaikiai potyriai, kurie atneš ilgalaikį komfortą - geresnį miegą.